Lazer Epilasyon Hizmeti

BUZ LAZER

Kullandığı yenilikçi teknolojiler ile lazer epilasyon ağrısına son veren, seans sürelerini yarı yarıya kısaltan Buz Lazer, epilasyon konforunu bir üst seviyeye çıkartmıştır. Buz Lazer cihazlarının kullandığı patentli teknolojiler ve uygulama teknikleri tüm Buz Lazer epilasyon cihazlarında bulunmaktadır.

Her Cilt için İdeal Uygulama

Lazer epilasyonda cihaz seçiminde mevsimsel faktörler, cilt rengi, kıl rengi ve kıl yapısı gibi faktörler dikkate alınmaktadır. Lazer epilasyon yöntemlerinden bazıları her ciltte uygulanamaz. Özellikle bronz ten ve esmer tenli kişiler lazer epilasyonda en riskli gruptur. Yanık riski yüksek olan bu grup için de Buz Lazer ideal bir çözümdür. Buz Lazer her cilt rengine ve kıl yapısına uygulanabilir olmasıyla da diğer yöntemlerden ayrılmaktadır. Buz Lazer Epilasyon her mevsimde uygulanabilmektedir. Yaz aylarında bronz tene de uygulanabilen Buz Lazer, bu özelliğiyle büyük bir avantaj sağlamaktadır. Buz Lazer, bronz ten dahil tüm cilt tiplerinin epilasyonunda FDA onayına sahiptir.

Buz Lazer Nasıl Kulanılır

Buz Lazer epilasyon kullandığı kademeli ısıtma metodu ile kıl köklerini etkili bir şekilde tahrip ederken çevredeki cildin zarar görmesini önler, ciltte yanık oluşma riskini ortadan kaldırır. Tedavi
başlığının uygulama alanında ütü yapar gibi sürekli hareket ettirildiği bu patentli in-Motion tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır. Kademeli ısıtma yöntemi daha yüksek enerji seviyesi kullanılmasına olanak tanıdığından özellikle ince ve açık renkli kıllarda istenen etki sağlanır. Adeta masaj hissi veren buz lazer son derece konforlu bir epilasyon sunar. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğuta kontak soğutma sistemi de neredeyse ağrısız bir epilasyona olanak tanır.

Ice Teknolojisi/Buz Lazer

Buz Lazer uygulama esnasında cildi uzun süre etkili biçimde serinleten ICE Teknolojisine sahiptir. Buz Lazer cihazının başlığındaki soğuk safir uç uygulama esnasında cildi serinletir ve rahatlatır.
Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi -3° C’ye kadar soğutur. Bu kontak soğutma sistemi hasta konforunu arttırarak uygulamaları hiç olmadığı kadar konforlu bir hale getirir, yan etki riskini minimuma indirir. Ciltte yanık ve leke oluşma riskini ortadan kaldırır.

T.C MEB ÖZEL ELİT ESTETİSYENLİK VE MASAJ KURSU